Business stavby

BBC I PLUS Bratislava

BBC I PLUS Bratislava

Bratislava, Jarabinkova ulica
Developer/Investor: CA Immobilien Anlagen AG
novostavba 2012

Objekt BUSINESS CENTER BRATISLAVA I PLUS je v kontakte s pôvodným objektom BBC I a uzatvára dynamický rozvoj v okolí.
Je vôbec prvou certifikovanou zelenou administratívnou budovou na Slovensku. Certifikácia prebehla cez americký systém LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) a budova získala druhý najvyšší certifikát - LEED Gold.
Pri certifikácii a hodnotení budov systémom LEED sa posudzujú viaceré oblasti – 1. trvalá udržateľnosť, 2. hospodárenie s vodou, 3. spotreba energií a vplyv na ovzdušie, 4. použité materiály a ich zdroje, 5. kvalita vnútorného prostredia, 6. inovatívny prístup a 7. regionálne priority.
Kvalita vnútorného prostredia BBC 1 Plus je okrem systému chladenia cez chladené stropy podporená aj kúrením cez nízkoteplotné radiátory, ktoré vykurujú priestory rovnomerne, bez lokálneho prehrievania a bez vytvárania väčších tepelných rozdielov v rámci jednotlivých kancelárií.

 

Administratívna budova Malý trh

Administratívna budova Malý trh

Bratislava, Malý Trh
Investor: Malý trh, s.r.o.
novostavba 2001

Originálna administratívna budova sa nachádza na križovatke ulíc Mlynské Nivy a Malý Trh v blízkosti Ondrejského cintorína v Bratislave. Objekt je určený predovšetkým pre administratívne účely. Pre kancelárie firiem je vhodný najmä pre svoju polohu v centre mesta. Dispozične je budova riešená ako voľný pôdorys s členením priestoru podľa potreby nájomcov. Na prvom podlaží sa nachádzajú obchodné priestory a vstupná hala, druhé až šieste podlažie je určené pre kancelárske priestory. Dva suterény slúžia pre parkovanie a technológiu. Kvôli priestorovým limitom musel by vjazd/výjazd z budovy riešený auto výťahom.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie